Dotacje

2021 to rok, na który przypada początek nowego projektu budżetowego UE. Na przedsiębiorczość, cyfryzację, infrastrukturę, energetykę i wiele innych ważnych dziedzin zostanie w sumie przeznaczonych ponad 76 miliardów euro. Nowa unijna perspektywa trwać będzie co prawda kolejne 7 lat (do 2027 r.), jednak już dziś warto zainteresować się możliwościami wsparcia finansowego na zakup maszyn budowlanych.

Dotacje na maszyny budowlane

Warto wiedzieć, że Unia Europejska od lat przewiduje wsparcie finansowe dla małych i średnich przedsiębiorstw, którym potrzebne są dotacje na realizowanie swoich projektów. To duża szansa dla branży budowlanej: małe firmy, mimo dużego doświadczenia i wykwalifikowanej kadry pracowniczej, często nie mogłyby sobie pozwolić na startowanie w przetargach ze względu na istotne braki w wyposażeniu. Dofinansowania na maszyny budowlane są dostępne nawet dla mikroprzedsiębiorstw zatrudniających mniej niż 10 pracowników.

W latach 2021–2027, dzięki programowi FEnIKS (Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko), ponad 25 miliardów euro zostanie przekazanych na wsparcie samej infrastruktury: m.in. rozwój dróg, kolei i transportu publicznego.

Dofinansowanie na maszyny budowlane – czy moja firma spełnia warunki?

Choć nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących konkretnych programów dotacyjnych na najbliższe 7 lat, już teraz zachęcamy Państwa do rozpoczęcia przygotowywania firmy na podjęcie starań o dotacje. Samo sporządzanie wniosków jest bowiem dosyć czasochłonne i często wymaga konsultacji z odpowiednimi organami, aby mieć pewność, że wyczerpująco opisaliśmy nasz projekt, poprawnie przekalkulowaliśmy wszystkie dane i maksymalnie wykorzystaliśmy potencjał, jaki dają dotacje UE na maszyny.

Poniżej znajdą Państwo formularz, który może okazać się pomocny na drodze szukania nowych możliwości rozwoju dla firmy. Wystarczy udzielić podstawowych informacji na temat prowadzonej przez Państwa działalności, a my na ich podstawie zweryfikujemy, czy przedsiębiorstwo spełnia wymogi niezbędne do starania się o dofinansowanie.

Dofinansowanie do zakupu maszyny

    Informacje dotyczące działalności gospodarczej